Síťová neutralita v USA zrušena!

Skoro neznámý pojem pro uživatele, tedy toho běžného, a zdá se, že nemá velký význam. To je ovšem veliký omyl. Tento pojem v podstatě znamená, že ten, komu platíte internetové připojení (provider), je povinen umožnit vám přístup k datům stejnou rychlostí. Je to založeno na principu rovnoprávnosti všech dat. Pokud bude toto porušeno, můžete se dočkat velmi zajímavých věcí.
kódy softwaru
Provider by tento „zákon“, který vznikl již v roce 2003 profesorem Timem Wu měl dodržovat a hlídat. Pokud tento „zákon“ nebude, může vám váš provider v naprostém klidu zpomalit připojení a za další požadovat peníze. Nebo vám také může zcela zabránit v přístupu na váš oblíbený web. To všechno by byly důsledky, kdyby tento „zákon“ neexistoval. V USA se tak stalo.
Ve středu 18. 12. 2017 opět zasedala v USA „slavná“ FFC což je vlastně Federální komise Spojených států amerických pro komunikaci. (Federal Communications Commission). Ta byla založena již v roce 1934 a měla za úkol regulovat mezinárodní komunikaci. Je to nezávislý orgán odpovídající se pouze kongresu USA. A právě tito „mudrlanti“ odhlasovali, že data si rovna nejsou a dali tím všem providerům naprosto volnou ruku. Pravda, ještě to může kongres zamítnout, nebo snad také nejvyšší soud, ale to už je jen přemýšlení „co by kdyby“.
klávesy klávesnice
Nikdy jsem si neděl o americké svobodě žádné iluze, ale tímto to definitivně, jak říká kolega, pohnojili. Pokud si data nejsou rovna, znamená to vlastně konec svobody internetu. Já jen doufám, že něco podobného nenapadne i někoho u nás. To, co sedí ve vládě, by to schválilo, protože by netušilo, o čem je řeč, jako ostatně u všech jiných věcí, a to si zcela jistě nikdo nepřeje.
Toto průlomové rozhodnutí mne překvapuje právě proto, že právě v USA mají plná ústa svobody a demokracie. Doufejme tedy, že snad bude kongres moudřejší. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup