Květinov závěje na balkonech a lodžiích

Oáza klidu na balkoně nebo terase je zkrátka něco, po čem touží každá z nás, ať už má zahradu nebo ne. Ozdobný balkon, lodžie či terasa může být jak součástí bytu, tak i domu, chaty bungalovu nebo chalupy. Vůbec nejde o to, jaký balkon zdobíme, jak je velký nebo jaké má barvy či jak je vysoko. Jde jenom o to, abychom vytvořili nádherné zelené a barevné místo, kde se nám bude dobře odpočívat a které bude lahodit naší duši.

Květinová izolace
Jenom si to představte – jarní či letní měsíce na balkoně, který je částečně zakrytý stínem z květin, jimiž máte osazené truhlíky po celém obvodu balkonu. Některé květiny visí dolů, některé se naopak plazí nahoru. No není to nádhera? Barevné květy vydávají jemnou vůni a všechno je najednou hezčí, nezdá se vám?
–          Ideální jsou balkony na jižní nebo východní straně, protože je tam dostatek slunečního svitu a zároveň není slunce tak ostré, aby květiny v horkém červnu a červenci spálilo
–          Pokud máte balkon na západní nebo severní straně, či pokud máte na balkoně často stín, a to víc než světlo, nezoufejte. U nás se dají sehnat u rostliny, které budou vyžadovat méně slunečního světla


Rostliny, které se hodí na východní a jižní balkony

Máte štěstí, protože na tyhle balkony můžete vysadit téměř cokoli. Můžete kombinovat nejrůznější rostliny těch nejkrásnějších barevných odstínů. A jaké jsou ty nejčastější květiny v truhlících na balkonech?
1.       Pelargonie
2.       Sporýše
3.       Měsíček lékařský
4.       Torénie
5.       Okrasný tabák
6.       Petunie
7.       Surfinie
8.       Gazánie


Rostliny, které se hodí na západní a severní balkony

Pokud v létě hledáte stín, najdete ho na balkoně. Chlad a mírný vánek je to, co potřebují i květiny, určené pro stinné balkony na západních nebo severních stranách domů. A které rostliny to jsou konkrétně?
1.       Fuchsie
2.       Hortenzie
3.       Begonie
4.       Balzamína