Luxusní sportovní mikiny CRAFT

Při sportu se setkáváme s již naprosto „normálním“ výrazem funkční prádlo. Pro začátečníky, kteří s turistikou či s nějakým jiným druhem sportu teprve začínají, nemusí být slovo funkční úplně srozumitelné. Co vůbec znamená spojení funkční prádlo?

muž ve sportovním oblečení na výletě

Předchůdcem funkčního prádla byl pojem termoprádlo. Pod tím si už umíme leccos představit. Jaký je ale rozdíl mezi termoprádlem a funkčním prádlem? Je to téměř srovnatelné, funkční prádlo má více vlastností než jeho předchůdce. Udržuje nejen teplotu, ale umí se přizpůsobovat vnějším klimatickým podmínkám tak, aby vás v létě chladilo a v zimě hřálo. Funkční prádlo umí odvádět pot z těla, případně do dalších vrstev oblečení, a proto jste více chráněni před mokrými zády a prostydnutím. Je vyráběno ze stále nových inovativních materiálů a velmi rychle schne. Je důležité vědět, na který druh sportu si funkční prádlo chcete pořídit. Jednotlivé výrobky mají totiž různé parametry a jiné vlastnosti. Rozdíl bude určitě například mezi sportovním prádlem pro cyklistiku a pro sjezdové lyžování.
muž v zimním oblečení na horské túře

Při zátěžovém sportu je umět správně „vrstvit“. A to umí sportovní oblečení https://www.c-store.cz/MIKINY-c60_0_1.htm renomované švédské značky CRAFT. První vrstva je ta, co máme na těle. Další druhá vrstva má za úkol udržovat naše tělo v teple, defacto je tepelně izolovat. To znamená, že výborně odvádí vlhkost do další vrstvy nebo okolního prostředí. Ale pozor! Vrstvení by mělo probíhat VŽDY v oblečení, které je vyrobeno z těchto materiálů. Pokud si oblečete na první vrstvu funkčního prádla obyčejnou – byť super značky – mikinu, termoizolační vrstvu tím „zabijete“ a funkční prádlo nedokáže tak plnit svou funkci, pro kterou bylo vyrobeno.

To se vám nemůže stát u mikin CRAFT. Tato značka nabízí mikiny určené pro sport, pro trávení volného času nebo i pro obvyklé denní nošení. Jsou zde mikiny, které si rádi obléknete pro zahřátí po vydatném tréninku. Můžete volit z různých barevných kompozic, zateplené více či méně – podle toho, na jaký sport je použijete. Výrobce myslí i na potící zóny, které lépe odvádějí pot. Druhá vrstva musí být prodyšná, aby nebránila odvodu potu z těla ven.