Poznejte, jak chutná matka všech zrn

Pokud se poohlížíte stále po nových potravinách, které byste mohli vyzkoušet, možná vás zaujala například quinoa. Jde o poměrně velkou novinku, pokud jde o posledních několik desítek let. Dříve nebyla tato bezlepková plodina v našich končinách vůbec známá, ale současné trendy zdravého životního stylu a zdravého stravování přinesly tuto potravinu i k nám. Možná si říkat, proč konzumovat právě quinoa vločky či jiné formy této potraviny a nezůstat u toho, co důvěrně znáte a máte rádi?
Výživná, ale přitom bezlepková potravina
Významný obsah minerálních látek a vitaminů
Dokáže snižovat hladinu nežádoucích krevních tuků
Má příjemnou chuť připomínající oříšky
quinoa v hotové pokrmu

Chcete-li poznat něco nového, tohle je potravina, u které byste měli začít. Možná vám přijde po chuti, možná naopak nikoliv. Nezjistíte to však nijak jinak, než že tuto potravinu vyzkoušíte zařadit do svého jídelníčku.

Mnoho využití, které zvolíte právě vy?

Možná byste se divili, ale právě vločky této zajímavé potraviny se dají využít na mnoho způsobů. Můžete jimi zahustit klasické pokrmy, které vaříte, ale také je možné přidat třeba lžíci do vašeho oblíbeného smoothie, tedy mixovaného ovoce v chutném poměru.
instantní zdravá strava
Není to však všechno, neboť hlavní využití těchto vloček spočívá ve snídaňových kaších, které se stanou díky této hodnotné a výživné potravině opravdu bohatými.
Využití je opravdu bohaté, a proto stačí jenom dát této méně známé potravině šanci. Určitě vás přesvědčí i oříšková chuť, která je v kombinaci s ostatními potravinami opravdu příjemná. Stojí proto za to koupit si jedno balení této potraviny, vyzkoušet, jak vám bude chutnat, a pak třeba zařadit quinou do pravidelného jídelníčku. Díky tomu zařadíte potravinu, která má opravdový smysl, a to nejenom z hlediska výživy, ale také především chuti, která je opravdu zajímavá a nová.