Balení při stěhování přehledně a jednoduše

A pokud se nad tím zamyslíme pořádně, není jediný důvod se nad tím pozastavovat. Ono totiž opravdu je náročné sbalit celý svůj dosavadní život do několika krabic, a i bez mávání bílým kapesníčkem domov opustit. Na druhou stranu, většinou stěhování předchází oznámení tohoto faktu a pokud se o změně místa trvalého bydliště dozvíte včas, nemůže vás prakticky nic zaskočit. U balení všech předmětů a věcí do krabic je totiž nejdůležitějším faktorem čas. S dostatkem času můžete zajistit potřebné množství obalového materiálu, ale hlavně naplánovat jakým způsobem bude balení probíhat a vymyslet kvalitní systém, díky kterému se v něm neztratíte.

chlapec v krabici

Opravdu není nic horšího než nechat balení na poslední chvíli. Ať jste totiž sebevíc lepší organizátor, v časovém pressu se vám bude stěhovat opravdu špatně. Většinou se udává, že ideální doba balení je měsíc před plánovaným opuštěním stávajícího domova. Za měsíc musíte tedy naplánovat takový systém, díky kterému získáte o zdánlivě stejných krabicích přehled (a co na tom, že mu budete rozumět jen vy), postarat se o to, aby bylo možné věci vůbec někam zabalit, domluvit se se stěhovací firmou a pak se konečně vrhnout do toho.

stěhování nábytku židle

Obalový materiál shánějte předem a v dostatečném množství, aby se nemohlo stát, že zjistíte, jak malé množství jej vlastně je. Hodit se budou pevné lepenkové krabice, přepravky i plastové bedny s víkem. A k tomu samozřejmě výplňový materiál a spousta, spousta lepicí pásky (té se při balení spotřebuje opravdu požehnaně). Domluvit stěhovací firmu, která všechny nutné věci dopraví do vašeho nového domova není tolik složité, ale je důležité to udělat s dostatečným předstihem. Možná nejhorší bude vůbec se s již minulým domovem rozloučit. Věřte ale tomu, že v místě vašeho nového pobytu na vás čeká něco nového a krásného a hned se vám bude stěhovat mnohem lépe.