Cvičte a hýbejte se. I v karanténě!

V době karantény jste už sami zjistili, že to není s pohybem pohyb v době karantény Bmikalkulačka tak snadné, jako před samotnou pandemií. Když jste byli zvyklí docházet do fitness centra nebo si dojít s kamarádkou zacvičit do tělocvičny, kde jste se pravidelně dvakrát týdně všichni scházeli, těmto dnům je prozatím konec.

V době karantény nám nezbylo nic jiného, když už pohyb máme rádi, vymyslet náhradní plán. Leckdo začal cvičit doma. A doma k tomu stačí skutečně jen velmi málo. Podložku na cvičení zpravidla každý už doma má, protože tato nezbytná sportovní pomůcka ho doprovází na pravidelné tréninky a je hotovo. Cvičení s vlastní vahou je velmi výživné!

karimatka cvičí

A když si k němu přidáte i činky, máte co dělat a posilujete vážně všechny svaly. Nemáte činky? Naplňte si půllitrové anebo čtvrtlitrové plastové lahve na pití – obyčejnou vodou a můžete posilovat i s těmito lahvičkami. Anebo, i když jsou obchody se sportovním zbožím zavřené, stále ještě existuje možnost objednat si on-line vše, co se vám bude hodit na doma ke cvičení, ať to jsou výše zmiňované činky nebo si budete chtít udělat radost novou sportovní karimatkou veselé barvy anebo půjdete ještě o level výše a dopřejete si rotoped, posilovací lavici, běžecký pás anebo dokonce veslovací trenažér!

Kdo ale miluje pohyb v přírodě, ten se nejspíše nebude zabývat nákupem těchto, byť velmi širokého výběru sportovních pomocníků, ale vyběhne prostě ven do přírody. V tom případě byste měli mít kvalitní běžeckou obuv a prodyšné sportovní oblečení. Přibalte chytré hodinky, ať máte kontrolu, zda váš běh splňuje to, co má a také abyste průběžně kontrolovali uběhlé kilometry. A ještě lépe, oslovte kamaráda či kamarádku podobného ražení a poběžte spolu, lépe vám tak trénink uteče!

muž běžec

Kdo je raději doma a nechce se zdržovat v době pandemie venku a potkávat se s lidmi, má další volbu. Zpravidla už každý má televizi, kde si může navolit on-line programy a najít si tak spoustu videí se cvičením, která právě vám budou vyhovovat.