Bazénové rozvody vody

Mezi jeden z hlavních prvků rozvodů vody řadíme rozhodně potrubí. PVC materiál nám zajistí skvělou odolnost a to, že potrubí nám vydrží desítky let.

Bazénové rozvody vody

Těsnost a odolnost

Aby nám doma tekla po spuštění kohoutku voda, tak se do něj musí nějak dostat. K přepravě do naší nemovitosti se stará poskytovatel, ovšem potom se musí o zbytek postarat naše rozvody. Podobné jsou také u bazénů, protože tam zase musíme mít správné zapojení filtrace a popřípadě také ohřevu vody. U obou případů je zapotřebí systém, který nám rozvede vodu na všechny potřebná místa a budou v něm veškeré potřebné prvky, jako jsou například kohouty.

nohy u bazénu

Velmi důležité je potrubí, protože v něm voda proudí pod určitým tlakem, takže systém musí být těsný, a hlavně odolný proti působení vody a dalších prvků. Dříve bylo potrubí třeba z kovu, ovšem v dnešní době je populární plast, a to konkrétně PVC, protože jak je známo, tak odolný plast se těžko rozkládá v přírodě. Při dobrém spojení jednotlivých dílů systému s ním nebude rozhodně žádný problém, přičemž radost můžeme mít také z nízké ceny produktů z tohoto materiálu.

Prvky systému

Rozvody nejsou rozhodně jen pouhé trubky, které vedou vodu od jednoho místa ke druhému, protože po cestě je zapotřebí řada prvků, abychom mohli rozvody používat naplno. Naprostým základem jsou kolínka pod určitým úhlem a prvky, jenž nám umožní rozdělit vedení vody do více směrů. Důležité je zapojení, aby mezi jednotlivými částmi neprotékala voda. Hned dalším prvkem jsou rozhodně kohouty, protože například hned za vstupem potrubí do nemovitosti by měl být hlavní uzávěr, kterým v případě havárie snadno uzavřeme vodu.

PVC potrubí

Koutek se nám také hodí na místech, kde si potřebujeme pouštět vodu. Ovšem může se stát, že třeba budeme muset nějaké místo zrušit a potom nám zůstane holá trubka. Takto to rozhodně nemůžeme nechat, protože by nám přes ní stále tekla voda. Zátka PVC-U je přesně pro tyto případy, kdy potrubí zaslepíme. Kdybychom jej chtěli zase někdy využít, tak není žádný problém.