Funguje keto dieta? Říkáme ano!

Začátky jsou nejhorší

Princip proteinové diety je odbourat přísun sacharidů a to zapříčiní, že za pár dní Vám budou ubývat tuky, které máte v těle uložené, včetně tuku, který obklopuje Vaše orgány. Všichni jsme zvyklí na to, že si dáme nějaký ten kousek čokolády na nervy nebo si zajdeme do fastfoodu na pořádný burger. S tím je konec pokud začnete s keto dietou. Za sacharidy se považuje i ovoce, takže opravdu všechny cukry z Vašeho života na delší dobu zmizí. Budou nahrazeny bílkovinami a zdravými tuky, ale těch ze začátku taky moc na svém talíři neuvidíte. Hlavní je říct si, že to děláte pro sebe, protože nejste spokojeni se svým vzhledem. Pokud máte vůli, tak tato dieta je pro Vás jako dělaná.
avokádo u zeleniny

Průběh

Keto dieta má tři fáze.
· První je rychlé hubnutí.
Dochází k odbourání mostů mezi Vámi a nezdravým jídlem. Pokud jste se registrovali u odborné poradkyně, tak Vás zásobí práškovým proteinovým jídlem, které opravdu obsahuje pouze to, co můžete jíst. K tomu Vám přidá seznam zeleniny a zdravých tuků, které můžete konzumovat. Na každý den máte 5 jídel, která musíte sníst v daný čas. Tato fáze je založena na pravidelnosti přísunu živin a Vaše tělo si na tento režim musí zvyknout. Samozřejmě nesmíte zapomínat na pitný režim a každý den vypít alespoň 2 litry vody.
borůvkový nápoj
Ve druhé fázi se Vaše váha pomalu stabilizuje.
Druhá fáze je již trochu volnější. Jíte pořád 5 jídel denně ve stejné časy, ale můžete je proložit i jídlem bohaté na bílkoviny. Všechna zelenina je dovolena a přidává se i pár druhů ovoce s prospěšnými tuky. Nyní se doporučuje začít s novou sportovní aktivitou.
Třetí fáze slouží k fixaci Vaší dosažené váhy.
Každý známe jojo efekt. U této diety díky poslední fázi nehrozí, že byste kila vzápětí nabrali zpět. Jídelníček se zvolní ještě více, ale stále si musíte hlídat, abyste do svého života opět nepustili nebezpečné sacharidy a tuky. Jelikož jste se v předchozích dvou fází naučili, co můžete a co ne, tak s tím nyní problém mít nebudete. Alkohol Vám bude ve velkém měřítku dlouhodobě zapovězen, protože větší sacharidový nepřítel neexistuje.
Pokud dodržíte vše, tak jak to má být, tak se jojo efektu bát vůbec nemusíte a můžete se těšit ze své postavy.
štíhlý pas

Ceny a délka procesu

Vše se odvíjí od výživové poradkyně, u které služby využijete anebo na e-shopu, kde si proteinové jídlo objednáte. Většinou celý proces Vás bude stát okolo 12 tisíc korun a bude trvat cca 9 týdnů. Není to levná sranda, ale motivuje Vás to opravdu dodržet dietní režim, protože víte, kolik peněz jste do toho vložili. Také to není jedna z těch reklamních diet, kdy Vám slibují 5 kilo dolů za dva dny.

Rizika

Zaprvé hrozí, že Vaše vůle nezvládne první fázi. Dáte si jednu kostičku čokolády, jedno pivo nebo podobně a můžete celý proces začít od znovu.
Zdravotní riziko je, že můžete přijmout do těla více bílkovin, než je zdrávo a následkem toho mohou být Vaše ledviny poškozeny. Avšak pokud se svěříte do rukou zkušeného výživového poradce, tak se není vůbec čeho bát.