Jsou Vaše děti často online? Zarazte to včas.

Nevinná hračka v podobě tabletu
Určitě to zažil každý z nás, máte spoustu práce a potřebujete Vaše malé dítko alespoň na chvíli uklidnit. Šáhnete tedy jako první po tabletu či mobilu, kde své ratolesti pustíte zajímavou aplikaci či hru, aby se zkrátka zabavilo. V dnešní hektické době není, čemu se divit. Musíme toho stíhat stále víc a víc. Na tom samozřejmě není nic špatného, stačí když si určíte maximální dobu, po kterou bude počítač zapnutý. Ideální doba je maximálně hodinu denně. Vaše dítko se může pomocí rozvíjecích aplikací hodně přiučit a zažije spoustu zábavy. Dejte však pozor abyste tuto dobu nepřekračovali a z hodiny denně se nestaly najednou tři.
nadšení z výhry
Problémy, které mohou nastat
Pokud Vaše dítě přijde ze školy a hned zasedne k počítači od kterého se do večeře nezvedne, je tady zřejmě něco špatně. Dlouhé hodiny strávené před počítačovou obrazovkou mohou způsobit bolest očí, únavu, podrážděnost a můžou vést dokonce i k závislosti. Pokud Vaše dítě baví jen počítačové hry nebo sociální sítě, zpozorněte! Taková závislost může přinést problémy ve škole a omezí společenský život. Lidé zkrátka nejsou stvořeni k tomu, aby půl dne trávili před blikající obrazovkou. Snažte se tomuto problému předcházet a důsledně kontrolujte čas, který děti s tabletem či počítačem tráví. Ušetříte si tak spoustu problémů.
děti online
Co dělat, když je dítě na PC závislé?
Pokud Vaše dítko opravdu nedělá nic jiného, než vysedává u PC a když mu zakážete být online je nepřiměřeně naštvané, máte jasno. Nejvíce ohrožené děti touto závislostí jsou kolem 10-18 let. Zkuste se s dětmi narovinu domluvit a určit si jasná pravidla. Pokud dítě protestuje a jeho každodenní vysedávání u PC narušuje vztahy ve Vaší rodině, zkuste se poradit u pediatra či dětské psycholožky. Ta Vám dá cenné rady, jak s Vašim dítkem vycházet a co vše je potřeba udělat pro to, aby závislost vymizela. Děti počítače zkrátka milují a nechtějí o ně přijít, nesmí se však dostávat do extrémních situací kdy např. hladovějí nebo chodí spát ve čtyři ráno, jen aby si dohráli oblíbenou hru. Zkuste vytáhnout děti pravidelně ven, třeba na kolo nebo brusle – možná se jim to zalíbí víc než PC hry.