Po čem dnešní ženy touží? Po sušičce…

Je tomu několik desetiletí, co většina hospodyněk začala přesvědčovat své drahé protějšky o výhodách automatické pračky. Pryč byly doby, kdy se tlouklo prádlo kamenem. Domácnosti se rozrůstaly o nového pomocníka, bez kterého si dnes už neumíme představit péči o naše prádlo.
Historie se opakuje. Ženy opět touží po výdobytku moderní doby. Tentokrát po sušičce prádla.
dívka v pračce 

Výhody sušičky prádla

Positiva jsou zásadní pro alergiky, rodiny s dětmi a všechny, kteří hledají zpříjemnění nudné péče o prádlo.
–        Nejvíce oceníme čas, za který máme prádlo suché a připravené do skříní. Doba sušení je variabilní podle zvoleného programu tedy podle materiálu a množství prádla. Například 3 kila dětského oblečení jsou hotová za hodinu a půl.
–        Pomocníkem je pro alergiky, kteří potřebují prát lůžkoviny každý týden.
–        Nejen alergici ocení, že vyprané prádlo se hned neznečistí při sušení. Venku na voňavé oblečení čeká několik nástrah. Někdy to jsou exkrementy ptactva, much jinde výfukové plyny, smog, kouř z páleného listí nebo od sousedů topících uhlím apod.
–        Nemalým positivem je výsledný dojem. Oblečení je bez žmolků a měkčí.
kolíčky na prádlo 

Nevýhody sušičky prádla

Každá nevýhoda má pro každého spotřebitele jinou váhu.
–        Kdo má rozlehlý dům, nemusí řešit prostor, který sušička zabírá. Pro někoho je zásadní.
Nastudujte si velikost zvoleného spotřebiče, abyste měli jistotu, že například projdete dveřmi. Nezapomeňte na šířku v okolí bubnu. Také si ohlídejte možnost instalace na pračku. Některé rozměry to nedovolují.
–        S provozem souvisí navýšení spotřeby elektrické energie. Někteří výrobci uvádějí 1,42 kWh na 8 kg bavlněného prádla. Vezmeme-li v potaz průměrnou cenu energie a rodinu s dětmi, dostaneme se ročně na přibližně tisíc korun na provoz. Na druhou stranu uživatelům sušiček odpadá energie spojená se žehlením.
–        Nejedná se o němý spotřebič. Průměrně se udává 65 dB. Jen pro představu, pračka při odstřeďování dosahuje kolem 75 dB.
domácí kočka a sušička 

Jakou sušičku vybrat?

Na našem trhu vedousušičky kondenzační s tepelným čerpadlem. Jsou úspornější a na rozdíl od ventilačních sušiček není nutné instalovat výfukovou trubici na odvod vlhkého horkého vzduchu. Pokud nemáte možnost připojení k odpadu, pátrejte po větším objemu sběrné nádoby na kondenzát.  Prodloužíte si interval vylévání.
Ohlídejte si body uvedené u výhod a nevýhod.
Nezapomeňte na kapacitu tedy kolik kilogramů prádla zvládne usušit. Můžete brát ohled na kapacitu pračky, kterou používáte.
Pokud jste poctiví při nákupu elektra, vyhledejte si na internetu nejdřív návody k instalaci a k použití. Najdete v nich další detaily a provozní zajímavosti.