Mexické taje: Mayská riviéra

Mexiko nenabízí jenom hlavní město s jeho krásným náměstím Zócalo, které leží dva tisíce metrů nad mořem, a jež je druhé největší náměstí na světě. V národním paláci zde sídlí prezident a Metropolitní katedrála je největší nejen v zemi, ale také ve všech zemích latinské Ameriky.
Mayská riviéra
Teotihuacánu najdeme jihoamerické pyramidy, které jsou jedny z největších: Pyramida Slunce a Pyramida Měsíce. Z měst bychom zde mohli navštívit také Taxco, které bylo proslavené těžbou stříbra, dnes se jedná o maličké uličky a drobné domky, naskládané jeden na druhém.
Avšak Mexiko je i karibský ráj. Mayská riviéra je toho živoucím důkazem.

–          Cancún, nejluxusnější mexické letovisko
Cancún je všeobecně označován za nejpopulárnější rezort v Mexiku, a také za jedno z těch nejlepších. Například s ostrovy v Karibiku je srovnatelné i co do luxusu nebo ceny. Nádherné bílé pláže, tyrkysové moře, třicítky teploty, moře okolo pětadvaceti. Golfský záliv patří mezi nejteplejší slané vody na zemi, toho je třeba využít.

Mexiko v Cancúnu láká nejenom na potápění a vodní sporty, ale také na zatopené jeskyně z vápence, kam se vydávají potápěči. Jeskyně, kterou jsou napůl zarostlé v džungli, a napůl zatopené, jsou turistickou atrakcí a rájem pro potápěče. I zde můžete nalézt zbytky indiánské a mayské kultury.
Cancún byl původně rybářskou vesničkou, než se do něj pustili turisté, kteří původně navštěvovali hlavně Acapulco na západě Mexika.

–          Intimní atmosféra Tulumu a Puerto Aventuras
Zatímco Cancún je spíš pro masovou zábavu, jezdí tam skutečně skoro všichni, kteří se do Mexika vydají, vydejte se do Tulumu. Zde najdete jednu z nejlépe zachovalých památek kmene Mayů, které se v Mexiku vyskytují. Jde o opevněné sídliště na skalisku ve dvanácti metrové výšce, které sloužilo Mayům mezi čtrnáctým a šestnáctým stoletím.
Isla Mujeres
–          Isla Mujeres
Ostrov žen, tak zná překlad. To je ostrov nedaleko Cancúnu, který je považován za nejhezčí Mexický ostrov, možná i z toho důvodu, že si zde můžete zaplavat s delfíny.