Létejte levně a bezpečně

Patříte mezi milovníky krátkých i dlouhých letů, které vás spolehlivě dopraví na vzdálená místa? Nebo potřebujete služebně cestovat letadlem a potřebujete ušetřit? Je několik tipů a triků, které by vám mohly pomoci s vhodným výběrem nejen letecké společnosti, ale i vhodných odletů a příletů.

Takže čím začít? Předně je důležité si uvědomit, že internet má tu výhodu, že během chvíle si můžete z pohodlí domova prohlédnout nabídky mnohých společností a nemusíte nikam jezdit. Samozřejmě je rozdíl, zda hledáte nějaký letecký spoj po evropských zemích nebo zda se potřebujete dostat do zemí na jiných kontinentech.
 sedadla letadla
Cestování v rámci Evropy
V případě, že cestujete z Prahy, je první možností, jak ušetřit, zaplatit cenu letenky platební kartou, a to přímo v původní měně. Vyhnete se tím nevýhodnému kurzu při výměně korun za jinou měnu. Stejnou možnost můžete využít i při placeních ostatních služeb spojených s cestováním letadlem, jako je jídlo nebo poplatky za zavazadla.

Samozřejmě je dobré prohlédnout si více leteckých společností. Můžete využít i zahraničních leteckých společností v cizím jazyce. Možná tam najdete levnější nebo dokonce častější spoje. Některé nabízejí letenky s administrativním poplatkem. Ten je sice dražší, ale pokud koupíte dvě a více letenek, poplatek zůstává stejný jako za jednu letenku a odpadne pak třeba placení přepravy zavazadel.

V případě, že moc nepospícháte, můžete využít i letu s mezipřistáním, kdy se vám sice zcela jistě o nějakou tu hodinu prodlouží doba cestování, na druhou stranu bude letenka levnější.
A v neposlední řadě záleží i v jaké dnu v týdnu se chystáte letět. Nedělní lety jsou například levnější než lety během některých všedních dnů.
přistání letadla

Cestování mimo Evropu

Při hledání a rezervaci letenky na jiný kontinent doporučujeme zakoupit letenku, kde můžete v případě potřeby změnit termín návratu domů. Pamatujte, že stát se může cokoliv a lety nejsou tak časté jako evropské.