Trampolíny včetně náhradních dílů jsou dostupné i na Internetu

Boj s obezitou a nadváhou, zdá se, nemá konce, je to jedno z civilizačních prokletí a někteří odborníci tento jev přezdívají „daní za blahobyt a průmyslové zpracování potravin“. Technický pokrok přinesl lidstvu významné objevy, ale bohužel nešel ruku v ruce s rozvojem duchovním, tedy ve směru morálky, mezilidských vztahů a rovněž poznání v oblasti zdravé výživy a životního stylu. Většina obyvatel civilizovaného světa teď musí tyto omyly napravovat a jedním z nich je právě pandemie obezity.tři skákající černoši.jpg

Skoncujte s nadváhou

Největší problém představuje nadměrná hmotnost v zámoří, nebudeme si nalhávat, že tamní výživa nemá s přirozenou stravou příliš společného. Komplikace však vyvstává hlavně v okamžiku, kdy údaj na osobní váze dotyčného donutí, aby vzápětí navštěvoval posilovnu, obouval tenisky, běhal v parku nebo po silnici, a usedl na bicykl. Má to však jeden háček a tím je gravitace. Ta totiž na tělesné buňky působí velmi neblaze, zvláště v oblasti kloubních pouzder a meziobratlových plotének. Dopady na tvrdou podložku při běhu, anebo zvedání příliš těžkých závaží poškozují klouby a páteř natolik, že po několika týdnech či měsících tréninku končí lidé v ordinacích lékařů.mladá dívka při výskoku.jpg

Hubněte chytře, používejte selský rozum

Důvtip selského rozumu v chytrém hubnutí spočívá v nalezení nejschůdnějšího řešení a tím se mohou stát dva sporty – plavání a skákání na trampolínách. Z hlediska efektivity jsou takřka srovnatelné. Při plavání voda nadnáší a vaše klouby netrpí, a pokud skutečně plavete silově, vydáte spoustu energie. Důležitá je samozřejmě i vhodná strava a pitný režim.
Skákání na trampolínách je dokonce efektivnější, než běh, a zároveň se při odrazech z pružné podložky nezatěžují klouby. Je také známo, že tento specifický pohyb výrazně podporuje uvolňování endorfinů a přispívá k lepší náladě.
Tyto výrobky mají také nespornou výhodu v možnosti dokupovat různá příslušenství a náhradní díly https://www.goodjump.cz/ostatni-dily-k-trampolinam, jimiž jsou schůdky, odrazové plochy, kryty obvodových pružin, ochranné bariéry a sítě a také některé zvláštnosti, jako například stanové konstrukce pro hraní dětí.