Čistá voda je základ zdravého koupání

Pokud se chcete koupat v bazénu co nejbezpečněji, rozhodně byste neměli rezignovat na její pravidelné čištění. K tomu slouží různé vhodné preparáty.

Čistá voda je základ zdravého koupání

Asi každý chce, aby měl doma k dispozici co možná nejvyšší nadstandard. Pro někoho je takovým nadstandardem velká televize, jiný preferuje třeba mít na zahradě svou vlastní vodní plochu. A není to špatný nápad. Bazén se totiž dá v hojné míře využívat nejen během letních veder, ale v případě, že se nebojíte větší finančních investic, můžete bazén navíc ještě zakrýt třeba zimní zahradou, díky které bude použitelný třeba i během zimních plískanic. Samozřejmě je nutné opatřit vhodné topení jak do zahrady, tak i do samotného bazénu. V opačném případě vám hrozí zmrznutí.

Plovoucí ananas

Ovšem voda by měla být nejen dostatečně teplá, ale hlavně by měla být i dostatečně čistá. I když asi nebudete z bazénu pít, i tak můžete během koupání v nepříliš udržované tekutině chytit nějaké ty nepříjemné breberky. Je tedy dobré myslet na preventivní čistění. K tomuto účelu jsou nejlepší různé dezinfekční prostředky, které se dnes standardně používají.

Klasika nezklame

Když se řekne „bazénová chemie“, většině lidí se hned vybaví chlór. A jak by také ne, když se v našich zeměpisných šířkách používá prakticky všude. Kdo kdy byl někdy na veřejném koupališti, tak moc dobře ví, jak chlór chutná, a hlavně jaký ostrý zápach má. To je trochu problém, protože i když se jedná o velice efektivní dezinfekci, specifický zápach je pro mnoho lidí natolik nepříjemný, že raději volí jiné preparáty. Typicky se využívají třeba prostředky na bázi aktivního kyslíku. Ty nezapáchají, nemají chuť a jsou také docela efektivní. Ovem jsou i dražší.

Sluneční brýle u bazénu

Stále více využívanou je i mořská sůl. Není vůbec divu, jelikož se jedná o dezinfekci, která je kompletně přírodní od A až do Z. její potíž je v ceně, která není zrovna nejlidovější. Navíc je tu ještě jeden problém. Sůl sama o sobě nepůsobí zase tolik dezinfekčně a je potřeba ji dokonale rozpustit pomoci solonizačního zařízení. A to už vůbec není levné. Nevadí-li ale příplatek, pak byste měli být s tímto přírodním bazénovým dezinfekčním prostředkem dostatečně spokojeni.