Rizika seznamování online!

Samozřejmě, seznámit se online není nic divného ani ojedinělého. Je zcela běžnou součástí našich životů. Nicméně se nebojíme tvrdit, že je to správná cesta, hlavně ve vztazích partnerských. Na co si při takovém seznamování dát pozor?
srdce na obálce
Největší hrozba?
Jako první je třeba si uvědomit, že všechny ty profily jsou velmi anonymní, a tak vyzývají ke lhaní. Ať už drobnému, které schová naši vizáž a nebo k velkému, kdy se na druhé straně spojení schovává sňatkový podvodník či dokonce úchyl. Řeknete si, že je to nesmysl, ale většina z nás by minimálně drobným úpravám o vlastní osobě nakonec stejně neodolala. Podle průzkumů lže 64 % žen a 60 % mužů.
srdce na okně
Jak se nechytit?
Pokud se nechcete chytit do léčky druhé strany, je třeba se hodně ptát. Protože pokud někdo opravdu lže, dá se předpokládat, že pokud s vámi naváže komunikaci a budete se dobře a hodně ptát, prozradí se dřív nebo později. Ovšem to, že nenarazíte na podvodníka, vyloučit stejně nemůžeme.
Na co ještě dát pozor?
Pokud narazíte na člověka, který má ve svém profilu na seznamce velmi dobrou až profesionální top fotografii, určitě je na místě býti ostražitým. Rozhodně pak není na škodu si ze svého komunikačního partnera vytáhnout nějaké další fotografie z dřívějších dob a také z jiných situací, protože by se mohlo stát, že vám opět jeho vizáž lže. Dá se říct, že pokud nedá jinou fotku, je tutovka, že vypadá hrozně.
Zadaný či nikoli?
Další překážkou může být to, že daná osoba se prezentuje jako zcela svobodná a hledá nyní již konečně tu pravou lásku. Píše si s vámi během dne, většinou z práce, ale večer a o víkendu o vás nezavadí ani písmenkem. Pravděpodobně se tedy nebude jednat o osobu, která celé večery leží v knížkách a spí, ale spíše má takové komunikace jako zábavu pro zvedání vlastního sebevědomí.
kostry s růží
Někteří zadaní si tímto zase dopřávají pocitu, že mohou mít i dobrodružství, když v dlouhodobém manželství je to taková nuda. Takoví vám budou psát i v noci a tím si budou svoji touhu po dobrodružství léčit.
Protože se ani jeden z těchto typů lidí s vámi nebude chtít setkat, musí vám být hned jasné, že se jedná o nějaké internetové hráče a chronické léčitelé svých mindráků.
Pojďme si říci zcela upřímně, že stále nejlepší alternativou seznamování je seznámení tváří v tvář. Protože pokud budeme spoléhat na internet, mohli bychom čekat na pravou lásku také věčně.