Nalaďte se optimisticky

S přibývajícím věkem jakoby, lidem ubýval optimismus a v zachmuřených tvářích se zračí více smutku a pesimismu.Jak to udělat, aby i po letech byla sklenice zase častěji poloplná, než poloprázdná? Podle posledních vědeckých výzkumů má na délku života největší vliv způsob našeho uvažování. Dokonce i tak závažným nemocem, jako je rakovina, mozková mrtvice či kardiovaskulární problémy, můžete předejít zdravým životním optimismem.

barvy

Přidejte k tomu péči o tělo, zdravou a vyváženou stravu, dostatečně dlouhý spánek, každodenní dávku přiměřeného pohybu a cesta k prodloužení života je vytyčená. A nejen to. Zároveň se vyvarujete riziku předčasného úmrtí. To podle posledních vědeckých studií hrozí až sedmdesáti procentům žen nad padesát let, zatíženými pesimistickými sklony.

Prodloužíte si život


Už kolem padesáti let na sobě všichni lidé začínají pozorovat první známky stárnutí.Je to věk, kdy se můžete rozhodnout, jestli svůj život nějak doklepete, anebo se do budoucnosti podíváte s optimismem. Pokud vás doposud bavilo cvičení jógy, rozhodně v tom pokračujte. Pořádejte společné výlety s přáteli na kolech. A nevynechejte návštěvy kina a divadla.

Naplňte svůj život vším, co vám dělá radost. Máte to ve svých rukou. A když přijdou starosti, budete vědět, že máte dost sil je překonat. Často se smějte. Třeba jen tak, pro sebe. Ideálním startem do nového dne je toto cvičení. Každé ráno v koupelně na sebe před zrcadlem třikrát zakukejte. KU – KU- KU. A uvidíte, co se stane. Třetí den se už budete na tento ranní rituál těšit. Protože vás rozesměje. Přerušíte spánkovou nit a vstup do nového dne započnete smíchem. A to je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

káva

Naladí vás to optimisticky a umožní pozitivní pohled na život a všechno, co se v něm odehrává. A to není málo. V zajímavém článku najdete i vědecké potvrzení pozitivního přístupu k životu.