Rodiče, táhněte za jeden provaz!

Je velmi těžké být zodpovědný za někoho jiného než za sebe, a přesto je to to nejkrásnější období v našich životech. Ano mluvím o výchově potomků. Na toto téma najdete spoustu literatury, článků, anket či výzkumů, ale my Vám zde poradíme, čemu byste se měli vyvarovat a co je nejdůležitější v rodičovství.

rodina

Buďte silní
První zkouška přijde v době, kdy malé dítko začne zkoušet, co si může a nemůže dovolit. V tomto musíte být pevní a neustoupit. Víte proč? Z jednoho prostého důvodu, hranice vždy můžete povolit, ale těžko je stáhnete zpět. Tím se vyvarujete bědováním nad tím, že nevíte, jak změnit chování Vašeho dítěte.

Na jednu stranu nijak byste neměli ovlivňovat rozmazlování dětí jejich babičkami a dědečky, protože od toho tu jsou. A chtějí si užít svá vnoučátka. Na druhou stranu, Vy jako rodiče musíte držet pospolu. Dítěti nijak nepomůžete, pokud jeden z Vás bude tajně dovolovat. Jednoduše řečeno oba dva musíte být silní a stát si za názory druhého partnera.

rodiče

Myslete na budoucnost
Nezapomínejte na to, jakou autoritu si u dítěte uděláte si ponese po celý svůj život. Pokud bude už odmalička vědět, že s Vámi může, jakkoliv zametat a vše mu projde v období puberty a dospívání to nebude o nic lepší ba naopak. Už s ním nezmůžete vůbec nic.

děti

Nic nepřehánějte!
Nesmí se, ale nic přehánět. Nebylo by dobré, aby dítě ve Vás místo rodičů vidělo tyrany, kteří mu nic nedovolí a mělo z Vás strach. Na vše se dá pohlížet s odstupem i když je to těžké, ale jestli chcete být dobří rodiče, tak to dokážete.
O dalších nenapravitelných chybách rodičovství a jak se jich vyvarovat se dočtete na . Musíte být připraveni na všechny situace. Nezahazujte Váš vztah ani výchovu dětí za hlavu, jednou byste toho litovali. Až Vaše ratolesti vyrostou budete se moc spokojeně ohlédnout za jejich dětství a být na sebe hrdí.