Závislost na kosmetice? Ano!

Jak do toho vlastně spadnete?

•      Nejprve to začne úplně nevinně. Máte třeba nějaký problém s pletí na obličeji. Nebo máte problém s tím, že vám roste, resp. neroste obočí. Nebo vám začínají na obličeji vyskakovat nové pihy. Objevují se první vrásky.
 modré rty
Možná vám to nepřijde stále jako důvod, aby kosmetika byla vaším koníčkem.
 
•      Další fází tedy je, že vás začne zajímat, jak se problému, který právě řešíte zbavit. Někdo chce vypadat tak, jako kdyby nikdy neměl problém s obočím. Někdo by rád vyhladil vrásky a někdo má tvar obličeje, který se mu nelíbí a má pocit, že některé části musí trošku zakrýt a některé zase trošku zvýraznit.
 oční stíny a rtěnka
Nyní možná už chápete důvody, proč by se někdo začal zajímat o kosmetiku hlouběji.
 
•      Když potom tedy víte, co je za problém a chcete ho řešit, hledáte cestu, jak to udělat. Použijete vševědoucí internet, který je plný velké řádky textů o jednotlivých problémech s pletí, s líčením. Najdete zde nejen popisy produktů, ale také zkušenosti řady žen a dívek s konkrétními produkty a jejich názory. V neposlední řadě narazíte na videa zkušených bloggerek, které vám přímo i demonstrují, jak třeba právě na problémy s obočím. Ukáží vám produkt, který používají, vyzkouší jeho odolnost, jak se s ním pracuje, jak vypadá odstín a konzistence… prostě všechno vyzkouší na kameru a vy si uděláte představu.
 
A to už je jen kousek k tomu, abyste do toho spadli.
 
•      Jakmile vidíte, jak zručně, zkušeně a jednoduše s daným produktem slečna či paní zachází, následně chválí výdrž, musíte ho mít. A nejen tento produkt.
 
A je to!
 
•      Ze zkušeností, pročítání, sledování videí si za krátký čas uděláte obrázek o trhu kosmetiky, který vám do této chvíle zcela utajen. Vrcholem luxusu pro vás byla značka z reklamy, jejíž paletka stínů stojí tři sta korun. Rázem se ocitnete ve světě značek, kde paletky stínů stojí tisíc pět set korun, růže na tváře běžně kolem jednoho tisíce korun. A co hůř? Vy je také chcete!
 

Chceme tím říct, že je to špatné? NIKOLI!

 kosmetické štětečky a kleště
Kosmetika je však jedním z nejkrásnějších koníčků. Můžete sbírat produkty, dělat se krásnější, mít radost z maličkostí!
 
Nejkrásnější na této závislosti je fakt, že každá jedna žena, která propadne kouzlu kosmetiky si zvedne sebevědomí, přestane nosit líčení z let sedmdesátých a přestane nosit vrstvy a vrstvy líčidel, aby zakryla nedokonalosti. Naopak se o sebe začne každá žena starat a hlavně o to, aby její pleť byla natolik nádherná, že líčidel bude stačit opravdu jen trocha.